Poradenství a konzultace v oblasti IT

Poradenství a konzultace v oblasti IT je odborná činnost zahrnující pestrou škálu prací v rámci komplexní systémové podpory IT od jednorázových konzultací a auditů po komplexní a rozsáhlá řešení. Nejčastěji se poradenství a konzultace týkají nákupu, správy a údržby hardwaru a softwaru, technické proveditelnosti, počítačových sítí, správy sítí, bezpečnosti sítí, implementace nových IT řešení, optimalizace stávajícího IT řešení, optimalizace nákladů do ICT, ICT auditu. Služby v oblasti poradenství a konzultace mohou být poskytovány telefonicky, emailem, prostřednictvím počítačové sítě nebo přímo na místě. Cena je účtována hodinovou sazbou. Mimo řešení běžných problémů a dotazů mohou nastat také akutní krizové situace, které vyžadují výjezd technika, čímž se navyšují náklady spojené se službou.

Klienti mohou využít také tzv. outsourcing[1], což je v tomto případě služba specializovaných firem, které přebírají kompletní správu těchto činností na základě smluvního vztahu. Firma tak ušetří náklady na odborné zaměstnance a vedení oddělení, IT záležitosti (dodávky hardwaru, softwaru, kancelářské techniky, správa sítě, programování nejrůznějších aplikací atd.) zajistí subdodavatel specializující se na danou činnost s využitím svých profesionálních zaměstnanců. Outsourcing představuje zprůhlednění nákladů, zjednodušení z pohledu managementu.

[1]Outsourcing = zajišťování části provozu organizace jinou, externí organizací. Dané označení vychází ze dvou základních slov: „out“ – vnější a „source“ – zdroj.

Tato služba nemá ještě v tuto dobu bohužel zadány informace o cenách. Zkuste se podívat později.