Zpracování finanční části monitorovací zprávy včetně příloh

79412000-5 Poradenství v oblasti finančního řízení

Průběžná monitorovací zpráva se podává vždy po uplynutí monitorovacího období, které trvá obvykle 3 měsíce, mimo režim předem stanoveného intervalu se podává mimořádná monitorovací zpráva, jejímž důvodem je mimořádná žádost o platbu. Finanční část monitorovací zprávy představuje zpracování finančních příloh a žádosti o platbu. Finanční přílohy zahrnují soupisku účetních dokladů, přehled čerpání způsobilých výdajů projektu, přepracovaný rozpočet, rozpis mzdových výdajů, rozpis cestovních výdajů, odpisy, výpisy z projektových účtů příjemce i partnera/ů, kopie účetních dokladů. Všechny přílohy mají svůj formulář, do kterého se údaje vyplňují. Soupiska účetních dokladů ukazuje přehled zaúčtovaných operací včetně označení dokladu, částky, čísla kapitoly rozpočtu, do které je zahrnut, datum uskutečnění výdaje. Obsahuje přehled celkových výdajů uskutečněných během monitorovacího období. Přehled čerpání ukazuje průběžné čerpání finančních prostředků podle kapitol. Přepracovaný rozpočet se dokládá pouze v případě přesunů finančních prostředků v rámci podstatných či nepodstatných změn v daném monitorovacím období. Současně s doloženým rozpočtem je potřeba přesuny slovně vysvětlit v příslušné části monitorovací zprávy. Rozpis mzdových výdajů obsahuje vyjmenování zaměstnanců včetně pozice v projektu, úvazku a položky v rozpočtu. Tabulka dále obsahuje hrubou měsíční mzdu, počet odpracovaných hodin, hodinovou mzdu, pojistné na sociální a zdravotní pojištění. S touto přílohou souvisí doložení výplatních pásek, výpisu z účtu dokládajícího zaplacení mezd apod. Rozpis cestovních výdajů obsahuje tabulku s podrobným popisem jednotlivých cest zaměstnanců, jako je datum zahájení a ukončení cesty, účel cesty, cestovné, stravné, ubytování, číslo dokladu v účetním systému apod. Tabulka odpisů se dokládá pouze v případě, je-li relevantní. Součástí ekonomických příloh je také doložení kopií výpisů z projektových účtů příjemce i partnera. Účetní doklady představují zaúčtované faktury, objednávky, dodací listy, případně smlouvy o dílo při první faktuře v rámci plnění vyplývajících z výběrového řízení. Kopie výpisů a účetních dokladů musejí být označeny dle řádků v soupisce účetních dokladů. Monitorovací zpráva se vyplňuje v elektronickém systému daného programu. Ve stejném systému ale zvlášť se vyplňuje také další finanční příloha monitorovací zprávy, kterou je žádost o platbu. Žádost o platbu představuje celkové způsobilé výdaje za monitorovací období, které realizátor požaduje po zprostředkujícím subjektu uhradit a zahrnuje především vyplnění finančních údajů v členění na přímé a nepřímé výdaje, investiční a neinvestiční výdaje apod. Součástí žádosti o platbu je připojení finančních příloh. Cena za zpracování finanční části monitorovací zprávy včetně příloh je dána hodinovou sazbou a odvíjí se od rozsahu a náročnosti prací.

30 hod.

70 hod.