Vedení mzdového účetnictví

79210000-9 Účetní a revizní služby

Jedná se o odbornou činnost sestávající z mnoha prací. Kompletní vedení mzdového účetnictví začíná návrhem pracovních smluv přes vedení personální a mzdové agendy po účast na kontrolách státních orgánů či zdravotních pojišťoven. Vyhotovení pracovně právních dokumentů zahrnuje zpracování pracovních smluv při nástupu zaměstnance, výpovědí při ukončení pracovního poměru, vnitropodnikových směrnic apod. Součástí je také přihlašování a odhlašování zaměstnanců na sociálním a zdravotním pojištění, vyhotovení evidenčních listů důchodového pojištění, zápočtových listů apod. Účetní zpracovává mzdy z dodaných podkladů, vyhotovuje výplatní pásky, výplatnice, zpracovává příkazy k úhradě a další dokumenty podle potřeb klienta. Součástí může být také zpracování a evidence nejrůznějších statistik (mzdové apod.), evidence pracovních úrazů. Zpracovává dále měsíční či roční vyúčtování pro finanční úřad, zdravotní pojišťovnu, správu sociálního zabezpečení či statistický úřad. Zpracovává roční zúčtování daně z příjmů zaměstnance. Výstupy ze mzdového účetnictví se vždy zaúčtují ve finančním účetnictví zaměstnavatele. Cena prací se odvíjí od počtu zaměstnanců a rozsahu požadovaných služeb. V případě malých organizací (do 25 zaměstnanců) se cena stanovuje paušálně za jednoho zaměstnance, v případě větších organizací se kromě zaměstnanců platí také paušální poplatek za velkou organizaci. Externí zpracování mezd je méně nákladné oproti vlastní mzdové účetní a zamezuje úniku informací o výši mezd jednotlivých zaměstnanců.

200 Kč/zam.
225 Kč/zam.